"Novito“ u blokadi zbog duga

Bez autora
Dec 13 2011

Poreska uprava blokirala je račun trgovinskog lanca „Novito" zbog neplaćanja poreza i doprinosa na zarade za 11 mjeseci ove godine i duga od 880.000 eura. Uprkos neplaćanju poreza i doprinosa, većinski vlasnik „Novita", italijanska kompanija „Spa Montenegro", prošlog petka isplatila je zarade za 500 zaposlenih. Direktor Novita je Umberto Benini. Italijani pokušavaju da prodaju „Novito" od oktobra, kada su pregovarali sa „Albonom", koja nije mogla da dobije garancije od Vlade za kredit od 5,72 miliona eura, nakon čega su se okrenuli „Voliju" u vlasništvu Dragana Bokana, sa kojima su dogovorili cijenu i sada se čeka neophodno odobrenje za prodaju od Crnogorska komercijalne banke, najvećeg povjerioca „Novita". CKB razmatra dug od 1,5 miliona eura. Bokan za kupovinu „Novita" nudi sedam milona eura, od čega bivši „Era centar" na ulazu u Podgoricu dva ipo, a ostatak za dio obaveza prema državi i dobavljačima. U ugovorenu cijenu ulazi i dvogodišnji zakup prodavnica kompanije „Mješovito", koja je osnivač „Novita".

"Novito“ u blokadi zbog dugaPoreska uprava blokirala je račun trgovinskog lanca „Novito" zbog neplaćanja poreza i doprinosa na zarade za 11 mjeseci ove godine i duga od 880.000 eura, saznaje „Dan" iz više izvora.

Uprkos neplaćanju poreza i doprinosa, većinski vlasnik „Novita", italijanska kompanija „Spa Montenegro", prošlog petka isplatila je zarade za 500 zaposlenih. Direktor Novita je Umberto Benini.

Italijani pokušavaju da prodaju „Novito" od oktobra, kada su pregovarali sa „Albonom", koja nije mogla da dobije garancije od Vlade za kredit od 5,72 miliona eura, nakon čega su se okrenuli „Voliju" u vlasništvu Dragana Bokana, sa kojima su dogovorili cijenu i sada se čeka neophodno odobrenje za prodaju od Crnogorska komercijalne banke, najvećeg povjerioca „Novita". CKB razmatra dug od 1,5 miliona eura.

Bokan za kupovinu „Novita" nudi sedam milona eura, od čega bivši „Era centar" na ulazu u Podgoricu dva ipo, a ostatak za dio obaveza prema državi i dobavljačima.

U ugovorenu cijenu ulazi i dvogodišnji zakup prodavnica kompanije „Mješovito", koja je osnivač „Novita".

Dug ove trgovinske kompanije je skoro duplo veći od ponude „Volija" i iznosi 13 miliona eura, od čega je oko 10 miliona dug prema povjeriocima, a 880 hiljada prema Poreskoj upravi.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik